Úvod > Speciální pedagogické centrum > O nás

Aktuálně  !!!

Režim poskytovaných služeb od 1. března 2021

Režim poskytovaných služeb v tomto období:

-  konkrétní objednaní klienti – vyšetření proběhne v plánovaném termínu (pokud daný odborný pracovník nebude přítomen z důvodu nemoci nebo karantény – vyšetření se přesune na jiný termín, klient o této změně bude informován telefonicky nebo emailem.

-  telefonické či e-mailové konzultace s jednotlivými odbornými pracovníky – probíhají beze změn

-   individuální osobní konzultace s jednotlivými pracovníky - dle individuální domluvy s konkrétním pracovníkem SPC

-   vydávání zpráv –  po předchozí vzájemné  domluvě

-   objednávky –  nadále  je možné se objednat  prostřednictvím e-mailu či telefonicky na níže uvedených kontaktech - viz. Kontakty SPC

Vzhledem k nařízení vlády ČR a  vážné epidemiologické situaci  respektujte prosím následující upozornění

Vážení rodiče / vážení zákonní zástupci,

v souvislosti s pandémií koronaviru Vás žádáme o dodržování následujících opatření  př návštěvě SPC -  jedná se pouze  o objednané a potvrzené termíny vyšetření:

1. Pečlivě zvažte aktuální zdravotní stav Váš i Vašeho dítěte. V případě respiračních onemocnění (i lehkého charakteru) neodkladně zrušte svou návštěvu. Kontaktujte nás telefonicky, popř. mailem, domluvíme náhradní termín vyšetření / spc.slunicko@seznam.cz   telefon - viz.kontakty/.
  2. Nenavštěvujte naše SPC, pokud  dítěti v MŠ, ZŠ nebo Vám na pracovišti byla nařízena karanténa.
  3. Své děti doprovázejte na vyšetření jen v nezbytně nutném počtu osob - 1osoba.
  4. V prostorách SPC mějte nasazený respirátor nebo obdobný prostředek /vždy bez výdechového ventilu /, naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky ,včetně filtrační účinnosti dle příslušných norem / např. FF2/KN95, zdravotnickou obličejovou masku /. Vaše dítě by mělo mít , pokud to charakter jeho speciálních vzdělávacích potřeb umožňuje,  ústa  zakrytá  rouškou.
  5. U vchodu do  SPC je k dispozici dezinfekce  a jednorázové návleky na obuv , bez nich není možné do budovy vstupovat.
  6. Pokud Vaše přítomnost není v průběhu vyšetření dítěte nezbytně nutná, prosím, zdržujte se mimo prostory SPC.

Děkujeme za spolupráci                                                       V Praze  dne  1.3..2021

Prohlaseni o aktuálním zdravotním stavu.docx

Před návštěvou SPC je nutné vyplnit a v den vyšetření s sebou přinést výše uvedené Prohlášení o aktuálním zdravotním stavu

Děkujeme za spolupráci

Speciálně pedagogické centrum

Speciálně pedagogické centrum (SPC) je školským poradenským zařízením, které nabízí své služby dětem se speciálními vzdělávacími potřebami, jejich rodičům a pedagogům.

V souladu s vyhláškou 72/2005 Sb. o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních zajišťuje informační, diagnostickou, poradenskou a metodickou činnost. Dále poskytujeme odborné speciálně pedagogické a pedagogicko-psychologické služby a preventivně výchovnou péči. Pomáháme našim klientům při výběru  vhodného vzdělávání. SPC spolupracuje s orgány sociálně právní ochrany dětí a orgány péče o mládež a rodinu, zdravotnickými zařízeními a dalšími institucemi.

Hlavní cílovou skupinou našeho SPC jsou děti a žáci

• s mentálním postižením
  • s nerovnoměrným psychomotorickým vývojem
  • s narušenou komunikační schopností
  • s mentálním postižením v kombinaci s dalším postižením

Poskytované služby

• speciálně pedagogická diagnostika
  • psychologická diagnostika
  • speciálně pedagogické poradenství
  • psychologické poradenství
  • vypracování podkladů pro vyřízení odkladu školní docházky
  • posouzení stupně potřebné podpory dítěte / žáka ve škole
  • vypracování podkladů pro vzdělávání včetně Doporučení pro vzdělávání s navrženými podpůrnými opatřeními
  • návštěvy škol spojené s vyhodnocením účinnosti podpůrných opatření
  • metodické vedení pedagogických pracovníků
  • vedení praxí studentů psychologie a speciální pedagogiky
  • podpůrná skupina pro rodiče – zajišťuje psycholog

Všechny služby SPC jsou poskytovány bezplatně

Činnost centra se uskutečňuje ambulantně na pracovišti centra a návštěvami pedagogických pracovníků centra v mateřských a základních školách.

Návštěvu, konzultaci a žádosti o poskytování poradenských služeb si můžete domluvit na uvedených telefonních kontaktech, případně využijte emailový kontakt na  odkazu -  Kontakty

Mgr. Iveta Kuchařová - vedoucí SPC  speciální pedagog - logoped, psychoped tel. 778 712 428

Mgr. Alice Dušková -  speciální pedagog - psychoped tel. 775 267 322

Mgr. Lenka Ženatá - speciální pedagog - logoped, psychoped tel.  771 132 730