Úvod > Speciální pedagogické centrum > O nás

Upozornění pro rodiče

Vážení rodiče / vážení zákonní zástupci,

v souvislosti se situací ohledně   koronaviru Vás žádáme o dodržování následujících opatření  př návštěvě SPC -  jedná se pouze  o objednané a potvrzené termíny vyšetření:

Pečlivě zvažte aktuální zdravotní stav Váš i Vašeho dítěte. V případě respiračních onemocnění (i lehkého charakteru)  zrušte svou návštěvu . Kontaktujte nás telefonicky, popř. mailem, domluvíme náhradní termín vyšetření.

Děkujeme za spolupráci                                                       V Praze  dne  2.1.2021

Speciálně pedagogické centrum

Speciálně pedagogické centrum (SPC) je školským poradenským zařízením, které nabízí své služby dětem se speciálními vzdělávacími potřebami, jejich rodičům a pedagogům.

V souladu s vyhláškou 72/2005 Sb. o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních zajišťuje informační, diagnostickou, poradenskou a metodickou činnost. Dále poskytujeme odborné speciálně pedagogické a pedagogicko-psychologické služby a preventivně výchovnou péči. Pomáháme našim klientům při výběru  vhodného vzdělávání. SPC spolupracuje s orgány sociálně právní ochrany dětí a orgány péče o mládež a rodinu, zdravotnickými zařízeními a dalšími institucemi.

Hlavní cílovou skupinou našeho SPC jsou děti a žáci

• s mentálním postižením
  • s nerovnoměrným psychomotorickým vývojem
  • s narušenou komunikační schopností
  • s mentálním postižením v kombinaci s dalším postižením

Poskytované služby

• speciálně pedagogická diagnostika
  • psychologická diagnostika
  • speciálně pedagogické poradenství
  • psychologické poradenství
  • vypracování podkladů pro vyřízení odkladu školní docházky
  • posouzení stupně potřebné podpory dítěte / žáka ve škole
  • vypracování podkladů pro vzdělávání včetně Doporučení pro vzdělávání s navrženými podpůrnými opatřeními
  • návštěvy škol spojené s vyhodnocením účinnosti podpůrných opatření
  • metodické vedení pedagogických pracovníků
  • vedení praxí studentů psychologie a speciální pedagogiky
  • podpůrná skupina pro rodiče – zajišťuje psycholog

Všechny služby SPC jsou poskytovány bezplatně

Činnost centra se uskutečňuje ambulantně na pracovišti centra a návštěvami pedagogických pracovníků centra v mateřských a základních školách.

Návštěvu, konzultaci a žádosti o poskytování poradenských služeb si můžete domluvit na níže uvedených  kontaktech:

Mgr. Iveta Kuchařová - vedoucí SPC  speciální pedagog - logoped, psychoped tel. 778 712 428

Mgr. Alice Dušková -  speciální pedagog - psychoped tel. 775 267 322

Mgr. Lenka Ženatá - speciální pedagog - logoped, psychoped tel.  771 132 730

Mgr. Lenka Machačová – psycholog tel. 778 117 402

případně využijte email SPC -  spc.slunicko@seznam.cz

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.