Úvod > Aktuality

Průběžné výsledky přijímacího řízení do MŠS Sluníčko

Vážení rodiče,

na základě kontroly dokumentace školní matriky, vyzývám ty z Vás, kteří doposud nedodali doporučení ŠPZ pro pokračování v docházce do MŠS Sluníčko od září 2018, aby tak neprodleně učinili.

V opačném případě bude docházka k 31.8.2018 ukončena.

Týká se všech dětí přijatých před 1.9.2017.

Milí rodiče,

v případě zájmu jsou u paní učitelky Bc. Lady Žákové ve třídě Medvídků k dispozici fotky ze školy v přírodě na USB.

OZNÁMENÍ O PRÁZDNINOVÉM PROVOZU

V době  letních prázdnin tj. od 1.7.2018 do 31.8.2018 bude mateřská škola uzavřena.

Školné a příspěvky do Spolku rodičů se za měsíce - červenec a srpen - nevybírají.

ZÁPIS DĚTÍ PRO ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

se  uskuteční ve dnech:

3. 5. 2018 od 8.00 do 12,00 hod. a od 14,00 do 16,00hod.

4. 5. 2018 od 8.00 do 12,00 hod.

v souladu s § 30 odst. 1 až 3 Školského zákona č. 561/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů; v souladu s vyhláškou č. 27/2016, o vzdělávání dětí, žáků a studentů se speciálními vzděl. potřebami a dětí, žáků a studentů mimořádně nadaných, ve znění pozdějších předpisů.

U zápisu do mateřské školy je zákonný zástupce dítěte povinen předložit k ověření:

• občanský průkaz
  • rodný list dítěte

cizinci: platný pas, povolení k pobytu

Kritéria přijímání dětí:

• Do mateřské školy speciální budou přijímány děti na doporučení školského poradenského

zařízení - PPP nebo SPC -  doporučení  bude přiloženo k žádosti o přijetí dítěte

k předškolnímu vzdělávání při zápisu. V případě, že rodič nebude mít doporučení

školského poradenského zařízení v tento den k dispozici, dodá ho nejpozději do 30. 5. 2018.

V opačném případě bude správní řízení přerušeno.

Žádost je možné si vyzvednout v MŠ speciální každý den v době od  8,00  do 10,00 hod. a od  13,00 do 15,00 hod., stáhnout si ji na webových stránkách školy www.mssslunicko.cz  nebo vyplnit v den zápisu na  místě .

• Přednostně budou přijímány děti k povinnému předškolnímu vzdělávání – tzn. děti starší věku   5-ti let, poté děti 4-leté a 3-leté.
  • Děti 2-leté budou přijímány v případě, že nebude naplněna kapacita školy dětmi staršími a bude-li možnost zajistit bezpečnost a hygienické požadavky.
  • Dítě je do mateřské školy speciální umístěno se souhlasem obou zákonných zástupců.

V Praze dne: 20.3.2018                                   Mgr. Vendula Grossová, ředitelka školy

NEZAPOMEŇTE !!!

Podle nového školského zákona s účinností od 1. 1. 2017 platí: " od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne 5. roku věku, do zahájení povinné školní docházky, je předškolní vzdělávání povinné, není-li stanoveno jinak. V letošním roce toto platí pro děti, kterým bude 5 let před 1. 9. 2018.

Vážení rodiče,

z důvodu probíhajících legislativních změn v oblasti školství  je potřeba, aby všechny děti měly doporučení školského poradenského zařízení ( PPP, SPC ) k zařazení dítěte do Mateřské školy speciální.

Je proto nutné kontaktovat pracovníky registrujícího poradenského zařízení a vystavená doporučení předat ředitelce MŠS Sluníčko.

Klienty vedené v SPC při MŠS Sluníčko žádáme, aby se objednávali prostřednictvím e-mailové adresy:  spc.slunicko@seznam.cz

V případě nedodání doporučení není možné, aby dítě pokračovalo v docházce do mateřské školy speciální od září 2018.

Netýká se dětí přijatých od září 2017.

CO TEĎ PRÁVĚ ŘÁDÍ V MŠ :-( ?

Střevní viróza - průjmy, zvracení.