Úvod > Akce

Divadla, canisterapie i muzikoterapie se konají během dopoledního programu školky.

Škola v přírodě

Od 17. do 24. dubna se koná škola v přírodě ve Vřesníku u Humpolce . Předpokládaná cena pobytu je 2800 Kč (může se ještě změnit s ohledem na počet přihlášených dětí). Vhodnost delšího pobytu pro Vaše děti prosím zkonzultujte s třídními učitelkami. V případě velkého zájmu budou přednostně přijaty starší děti. Přihlašovat své děti můžete od úterý 21. 1. 2020 u paní učitelky Bc. Lady Žákové ve třídě Medvídků.

Zvířátka

V pondělí 27. ledna 2020 přivítáme již po několikáté ve školce zvířátka ze sdružení Penthea. V minulosti to byli dravci a sovy, tentokrát zhlédneme program Zvířátka kolem nás.

Akce se pro nemoc nekonala, byla přesunuta na pondělí 24. února.

Karneval ve školce

V úterý 25. února v dopoledních hodinách se koná ve školce karneval. Prosíme o připravení kostýmů pro děti a přinesení drobného občerstvení (např. džusy, ovoce, sušenky, tyčinky).

Divadélka ve Sluníčku

4. 10.  O námořníku Čepičkovi

18. 10.  Perníková pohádka

19. 11.  Aladínova lampa

9. 12.  O Ježíškovi

10. 1.  Český rok

12. 2.  Bajaja

18. 3.  Ferda Mravenec

21. 4.  Chytrá horákyně

10. 6.  Na farmě

Canisterapie

s Borůvkou a Fidorkou se bude konat v pondělí 17. 2. v Rybičkách a Zajíčcích.

Muzikoterapie

se bude konat v březnu 2020.

Podpůrná skupina pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Vážení rodiče,

stejně jako v předchozích letech, i ve  školním roce 2019/2020 vám nabízíme možnost setkání v menším, bezpečném kruhu, kde je možno sdílet zkušenosti, prožitky a pocity ze soužití s dětmi se SVP, vyměňovat si informace a navzájem si poskytovat emoční podporu.

Skupina se koná v ředitelně MŠS Sluníčko, Deylova 3, Praha 5, zpravidla jedno úterý v měsíci, v čase 15:15 – 16:45 a vede ji Mgr. Lenka Machačová, psycholožka SPC. Účast na skupině je bezplatná. Skupinu mohou navštěvovat oba rodiče nebo jen jeden z nich. Data jednotlivých setkání budou upřesňována zde.

Termíny setkání:

• úterý 18. 2. 2020 v 15,15 hodin
  • úterý 10. 3. 2020 v 15,15 hodin

Průběh setkání ovlivňují sami účastníci skupiny.

Nejčastější témata otevíraná rodiči na skupině jsou:

• přijetí a zvládání skutečnosti, že v rodině je dítě se SVP ze strany rodičů

• přijetí a zvládání této skutečnosti ze strany širší rodiny

• reakce širší veřejnosti

• výchovná jednotnost či nejednotnost rodičů

• partnerská soudržnost či nesoudržnost rodičů

• výchovné metody a strategie, které se osvědčily

• působení vzdělávacích institucí

• zkušenosti se zdravotnickými službami

Pokud máte zájem se skupiny účastnit, obracejte se na Mgr. Lenku Machačovou na tel.: 257 22 50 34, případně na mailu spc.slunicko@seznam.cz

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.