Úvod > Akce

Škola v přírodě

Vážení rodiče, ve dnech 20. - 27. 4. se koná škola v přírodě ve Vřesníku u Humpolce. Své děti můžete přihlašovat ve třídě Medvídků. Prosíme Vás o předchozí konzultaci s třídními učitelkami, jestli je delší pobyt pro Vaše dítě vhodný. Cena se bude odvíjet podle počtu přihlášených dětí, v loňském školním roce to bylo cca 3000 Kč.

Canisterapie

V pátek 19 .1. k nám zavítá ( tentokrát k Rybičkám a Zajíčkům ) canisterapeut Ing. Filip Suk s Borůvkou a Fidorkou. Pokud se o nich chcete dozvědět více, můžete zde.

Divadlo v MŠ

Ve středu 17. 1. zhlédnou děti ve školce divadelní představení O princi z knížky od pana Jana Hrubce z Dřevěného divadla.

Sovy

V pondělí 22. ledna v dopoledních hodinách nás opět navštíví sdružení Penthea, tentokát s programem o sovičkách.

032 ptáci - sova - birds - owl

Muzikoterapie

Ve čtvrtek 25. 1. se u Berušek a Motýlků koná oblíbená muzikoterapie s muzikoterapeutem Richardem Vítem.

Podpůrná skupina pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Vážení rodiče,

stejně jako v předchozích letech, i ve  školním roce 2017/2018 vám nabízíme možnost setkání v menším, bezpečném kruhu, kde je možno sdílet zkušenosti, prožitky a pocity ze soužití s dětmi se SVP, vyměňovat si informace a navzájem si poskytovat emoční podporu.

Skupina se koná v ředitelně MŠS Sluníčko, Deylova 3, Praha 5, zpravidla jedno úterý v měsíci, v čase 15:15 – 16:45 a vede ji Mgr. Lenka Machačová, psycholožka SPC. Účast na skupině je bezplatná. Skupinu mohou navštěvovat oba rodiče nebo jen jeden z nich. Data jednotlivých setkání budou upřesňována zde. Nejbližší setkání je v úterý 6.2.2018.

Průběh setkání ovlivňují sami účastníci skupiny.

Nejčastější témata otevíraná rodiči na skupině jsou:

• přijetí a zvládání skutečnosti, že v rodině je dítě se SVP ze strany rodičů

• přijetí a zvládání této skutečnosti ze strany širší rodiny

• reakce širší veřejnosti

• výchovná jednotnost či nejednotnost rodičů

• partnerská soudržnost či nesoudržnost rodičů

• výchovné metody a strategie, které se osvědčily

• působení vzdělávacích institucí

• zkušenosti se zdravotnickými službami

Pokud máte zájem se skupiny účastnit, obracejte se na Mgr. Lenku Machačovou na tel.: 257 22 50 34, případně na mailu spc.slunicko@seznam.cz