Úvod > Akce

Brigáda

V pondělí 8. dubna mezi 14. a 17. hodinou se bude konat na naší školní zahradě brigáda (zametání chodníčků, hrabání, prostříhávání keřů, úklid, prosévání pískovišť a další práce). Budeme moc rádi, pokud nám pomůžete se zvelebením zahrady i Vy. Nářadí je k dispozici, ale uvítáme, přinesete-li si vlastní. Činností se zúčastní také zaměstnanci MŠ, kteří nebudou v té době u dětí. Pro děti bude připraveno divadlo, které začíná v 15,15.

Prosíme, abyste si během divadla mezi 15,15 a 16 hodin děti ze školky nevyzvedávali, jelikož to narušuje divadelní představení. Děkujeme za pochopení.

Fotografování

Ve středu 10. dubna se budou děti ve školce fotografovat. Cena individuální fotografie je 25 Kč, fotografie celé třídy 30 Kč. Ročenka (týká se pouze pavilonu A - Ovečky, Medvídci) stojí 200 Kč. Pokud nesouhlasíte s tím, aby se Vaše dítě fotografovalo, sdělte to prosím třídní učitelce.

Škola v přírodě

Vážení rodiče,

ve dnech 12. – 19. 4. 2019 se koná škola v přírodě ve Vřesníku u Humpolce. (Upozorňujeme, že pátek 19. 4. je volno - Velký pátek - Velikonoce).

Přihlašování dětí je již ukončeno (možné je zapsat dítě jako náhradníka). Prosíme o přinesení vyplněné závazné přihlášky (ještě od několika dětí nemáme), potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře a provedení platby do 8. 2. 2019. Potvrzení o bezinfekčnosti přineste až k odjezdu.

Předpokládaný odjezd na školu v přírodě je v pátek 12. 4. v 11,15 hodin (sraz cca v 10,45 hodin).

Divadélka ve Sluníčku

21. 3. Lesněnka

16. 4. Zpívající koťata

28. 5. Kašpárkovo království

12. 6. Projdeme se po zoo

Canisterapie

V pátek 5. dubna se koná canisterapie v Beruškách a Motýlcích.

O canisterapeutovi Ing. Filipu Sukovi a Fidorce s Borůvkou se můžete dozvědět více informací zde.

Muzikoterapie

Muzikoterapie se koná v úterý 9. dubna v Ovečkách a Medvídcích.

Podpůrná skupina pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Vážení rodiče,

stejně jako v předchozích letech, i ve  školním roce 2017/2018 vám nabízíme možnost setkání v menším, bezpečném kruhu, kde je možno sdílet zkušenosti, prožitky a pocity ze soužití s dětmi se SVP, vyměňovat si informace a navzájem si poskytovat emoční podporu.

Skupina se koná v ředitelně MŠS Sluníčko, Deylova 3, Praha 5, zpravidla jedno úterý v měsíci, v čase 15:15 – 16:45 a vede ji Mgr. Lenka Machačová, psycholožka SPC. Účast na skupině je bezplatná. Skupinu mohou navštěvovat oba rodiče nebo jen jeden z nich. Data jednotlivých setkání budou upřesňována zde.

Nejbližší termín setkání:  úterý 12. 3. 2019

Průběh setkání ovlivňují sami účastníci skupiny.

Nejčastější témata otevíraná rodiči na skupině jsou:

• přijetí a zvládání skutečnosti, že v rodině je dítě se SVP ze strany rodičů

• přijetí a zvládání této skutečnosti ze strany širší rodiny

• reakce širší veřejnosti

• výchovná jednotnost či nejednotnost rodičů

• partnerská soudržnost či nesoudržnost rodičů

• výchovné metody a strategie, které se osvědčily

• působení vzdělávacích institucí

• zkušenosti se zdravotnickými službami

Pokud máte zájem se skupiny účastnit, obracejte se na Mgr. Lenku Machačovou na tel.: 257 22 50 34, případně na mailu spc.slunicko@seznam.cz

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.
Chráněno službou reCAPTCHA.