Úvod > Akce

Canisterapie

V pátek 24. 11. k nám zavítá (tentokrát k  Rybičkám a Zajíčkům ) canisterapeut Ing. Filip Suk s Borůvkou a Fidorkou. Pokud se o nich chcete dozvědět více, můžete zde.

Muzikoterapie

Ve čtvrtek 30. 11. se u Rybiček a Zajíčků koná oblíbená muzikoterapie s muzikoterapeutem Richardem Vítem.

Vánoční besídky

Milí rodiče, prarodiče i všichni přátelé naší školky, srdečně Vás zveme na naše vánoční besídky, které se konají v těchto dnech vždy od 16 hodin:

po 11. 12. - pavilon C (Berušky a Motýlci) - dílničky

út 12. 12. – pavilon A (Ovečky a Medvídci)

st 13. 12. - pavilion B (Rybičky a Zajíčci)

Těšíme se na Vaši účast!

Děti a paní učitelky

Podpůrná skupina pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Vážení rodiče,

stejně jako v předchozích letech, i ve  školním roce 2017/2018 vám nabízíme možnost setkání v menším, bezpečném kruhu, kde je možno sdílet zkušenosti, prožitky a pocity ze soužití s dětmi se SVP, vyměňovat si informace a navzájem si poskytovat emoční podporu.

Skupina se koná v ředitelně MŠS Sluníčko, Deylova 3, Praha 5, zpravidla jedno úterý v měsíci, v čase 15:15 – 16:45 a vede ji Mgr. Lenka Machačová, psycholožka SPC. Účast na skupině je bezplatná. Skupinu mohou navštěvovat oba rodiče nebo jen jeden z nich. Data jednotlivých setkání budou upřesňována zde. Nejbližší setkání je v úterý 31. 10. 2017.

Průběh setkání ovlivňují sami účastníci skupiny.

Nejčastější témata otevíraná rodiči na skupině jsou:

• přijetí a zvládání skutečnosti, že v rodině je dítě se SVP ze strany rodičů

• přijetí a zvládání této skutečnosti ze strany širší rodiny

• reakce širší veřejnosti

• výchovná jednotnost či nejednotnost rodičů

• partnerská soudržnost či nesoudržnost rodičů

• výchovné metody a strategie, které se osvědčily

• působení vzdělávacích institucí

• zkušenosti se zdravotnickými službami

Pokud máte zájem se skupiny účastnit, obracejte se na Mgr. Lenku Machačovou na tel.: 257 22 50 34, případně na mailu spc.slunicko@seznam.cz