Úvod > Akce

Škola v přírodě

Vážení rodiče,

ve dnech 12. – 19. 4. 2019 se koná škola v přírodě ve Vřesníku u Humpolce. (Upozorňujeme, že pátek 19. 4. je volno - Velký pátek - Velikonoce). Své děti můžete od pondělí 14. 1. přihlašovat ve třídě Medvídků. Před přihlášením Vašeho dítěte prosíme o konzultaci s Vašimi třídními učitelkami, zda je delší pobyt pro Vaše dítě vhodný. Cena pobytu se odvíjí od počtu přihlášených dětí, předpokládaná cena je cca 3000 Kč.

Divadélka ve Sluníčku

24. 1. Zvířátka a loupežníci

20. 3. Kašpárkovo království

16. 4. Zpívající koťata

30. 5. Lesněnka

12. 6. Projdeme se po zoo

Canisterapie

V pátek 18. ledna se koná canisterapie v Rybičkách a Zajíčcích, v úterý 22. ledna v Beruškách a Motýlcích.

O canisterapeutovi Ing. Filipu Sukovi a Fidorce s Borůvkou se můžete dozvědět více informací zde.

Muzikoterapie

Muzikoterapie se bude konat opět na konci února 2019 z důvodu zahraniční cesty pana muzikoterapeuta.

Podpůrná skupina pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Vážení rodiče,

stejně jako v předchozích letech, i ve  školním roce 2017/2018 vám nabízíme možnost setkání v menším, bezpečném kruhu, kde je možno sdílet zkušenosti, prožitky a pocity ze soužití s dětmi se SVP, vyměňovat si informace a navzájem si poskytovat emoční podporu.

Skupina se koná v ředitelně MŠS Sluníčko, Deylova 3, Praha 5, zpravidla jedno úterý v měsíci, v čase 15:15 – 16:45 a vede ji Mgr. Lenka Machačová, psycholožka SPC. Účast na skupině je bezplatná. Skupinu mohou navštěvovat oba rodiče nebo jen jeden z nich. Data jednotlivých setkání budou upřesňována zde.

Nejbližší termín setkání:  úterý 15. 1. 2019

Další setkání: úterý 19. 2. 2019

Průběh setkání ovlivňují sami účastníci skupiny.

Nejčastější témata otevíraná rodiči na skupině jsou:

• přijetí a zvládání skutečnosti, že v rodině je dítě se SVP ze strany rodičů

• přijetí a zvládání této skutečnosti ze strany širší rodiny

• reakce širší veřejnosti

• výchovná jednotnost či nejednotnost rodičů

• partnerská soudržnost či nesoudržnost rodičů

• výchovné metody a strategie, které se osvědčily

• působení vzdělávacích institucí

• zkušenosti se zdravotnickými službami

Pokud máte zájem se skupiny účastnit, obracejte se na Mgr. Lenku Machačovou na tel.: 257 22 50 34, případně na mailu spc.slunicko@seznam.cz

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů.